Co robić, kiedy pojawią się siwe włosy?

Srebrne pasma to proces naturalnego starzenia, który może wystąpić już w wieku 20 lub 30 lat. Nasze włosy siwieją, ponieważ z wiekiem nasz organizm wytwarza mniej melatoniny i włos zmienia swój kolor. Starzenie się włosów jest uzależnione od wielu czynników. Od tempa wzrostu lub czynników genetycznych. Są jednak sposoby na siwe włosy , które przynajmniej częściowo mogą zahamować ich szybką zmianę koloru.

Dlaczego włosy zmieniają kolor?

To proces naturalny, który występuje na skutek starzenia. To nie jedyna przyczyna. Włosy siwieją również przedwcześnie, na skutek genetyki, stresu i złej diety. Siwienie może potwierdzać choroby tarczycy lub niedoborami, z jakimi zmaga się nasz organizm. Zwłaszcza kiedy brakuje nam biotyny, kwasu foliowego i witaminy B12 szybciej zauważamy pojawienie się srebrnych włosów.

Naturalne sposoby na siwizny.

Dieta. Jedz warzywa i owoce. To banał, ale niestety włos, aby był zdrowy i zachowywał swoją strukturę oraz kolor, musi też się odżywiać. Jeśli w naszym ciele brakuje mikroelementów, siwe włosy pojawią się szybciej. Warto jeść: szpinak, kalafior, cukinię, pomidory, pietruszkę, buraki, szparagi.
Rumianek. Rozjaśni włosy i sprawi, że będą ładnie błyszczeć. Nadaje się do każdego koloru włosów, a zwłaszcza blondu. Po naparze z rumianku siwe pasma nie pojawią się tak szybko. Rumianek łączymy z cytryną, miętą, a nawet kurkumą. Takie napary hamują utratę pigmentu.
Kawa, orzech, herbata. Zalecane dla brunetek, u których siwe włosy bardziej się odznaczają. Płukanka z kawy czy orzecha ma przyciemnić włosy i delikatnie zamaskować pierwszą siwiznę. Wszystkie pogłębiają naturalny kolor i pobudzają włosy do wzrostu.
Jajka. Maseczki z naturalnych produktów też pomagają w walce ze srebrem na głowie. Połączenie jaj z rozmarynem i orzecha powstaje mikstura, która regularnie stosowana opóźni procesy starzeniowe włosów. Są to raczej produkty maskujące, czyli wypłukujące się z czasem.
Suplementy. Hamowanie siwienia odbywa się też od wewnątrz nie tylko za pomocą diety, ale też suplementów. Tabletki zawierające melaninę i biotynę mają też dodatkowe witaminy i pierwiastki, które wzmacniają włosy i hamują siwienie.
Farbowanie. Możliwości jest sporo, tak samo, jak produktów. Koloryzujące szampony, farby, spraye nakładane samodzielnie lub w salonie kosmetycznym ukryją siwe włosy na kilka tygodni.
Akceptacja. Siwy kolor jest ostatnio bardzo modny. Może warto go wykorzystać jako nową stylizację? Czasem zaakceptowanie przynosi więcej pożytku niż walka z siwizną. Może będziesz lepiej wyglądać z pasmami srebrnych włosów niż nienaturalnie przefarbowanymi włosami?