Elegancki ubiór latem

Lato zmusza nas wszystkich do tego, by nosić krótkie ubrania, bo przecież czasami nie da się wytrzymać w takim upale. Są jednak takie przypadki w życiu, gdzie musimy ubrać coś, w czym się nie czujemy swobodnie i jest nam bardzo ciepło. Przykładowo: Na co dzień pracujesz w biurze i musisz nosić spodnie i koszulę, czasem zakładając marynarkę. Możesz jednak poniekąd rozwiązać ten problem, nie zakładając za grubych skarpet do eleganckich butów. Jeżeli Ci zależy, by dołączyć do koszuli marynarkę, na wejściu od razu ją załóż, a na rozmowie zapytaj pracodawcy, czy mógłbyś ją zdjąć.

Jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną latem?

Z reguły nikomu to nie przeszkadza, wręcz są wyrozumiali, no bo jesteśmy tylko ludźmi. Jak już wiemy, do eleganckich spodni nie pasują sandały. Mowa jest oczywiście o ubiorze dla mężczyzny. W przeciwieństwie do kobiet, nie mogą sobie pozwolić na krótszą spódniczkę i balerinki. Kobiety niech unikają skąpych ubrań, które odsłaniają za bardzo dekolt, czy nogi. Spódniczka, sukienka nie mogą być za krótkie, a jeśli ją chcesz ubrać, dobierz delikatne rajstopy. Innym rozwiązaniem są również przewiewne spodnie, do tego jasna koszula i baleriny, bądź klasyczne szpilki. Postaw przede wszystkim na jasne, delikatne kolory.Wbrew pozorom wiele osób myśli: jak się ubrać na rozmowę kwalifikacyjną latem? Powyższe podpowiedzi powinny Ci znacznie ułatwić problem.

Kilka pomysłów, jak się nie spocić na rozmowę

Każdemu zależy na tym, by wypaść i prezentować się jak najlepiej przed pracodawcą. Latem może być to nieco utrudnione, ze względu na upał i ograniczenie odnośnie do ubioru. Podstawową zasadą, która ułatwi Ci uniknąć nadmiernego potu, jest wczesna pora. Jak większość z nas wie, słońce ma większą intensywność cieplną po południu, najczęściej ok. 13.00. Umów się najlepiej wcześnie z pracodawcą, gdyż poranek wiąże się z większym komfortem, jest niższa temperatura. Poza tym dodatkowo będziesz mieć rozmowy szybciej z głowy, jeśli jednak pracodawca proponuje popołudnie, powiedz że niestety nie możesz, ale w żadnym wypadku nie podawaj powodu. Weź ze sobą chusteczki higieniczne i przetrzyj twarz i dłonie przed rozmową, by ją minimalnie ochłodzić (warto odpuścić sobie makijaż, gdyż może on więcej przynieść wad niż zalet, jeśli już musisz, pozwól sobie tylko na tusz do rzęs). Kup w sklepie najbliższym od miejsca spotkania małą wodę i przetrzyj kark i przeguby, by poczuć się lepiej. Picie napojów nakłania do większego pocenia się.