Zapewne męczy Cię już twarda woda, spora ilość kamienia osadzająca się na dnie czajnika. Nie raz też zdarzało Ci się zapewne pić herbatę bądź kawę z odrobinkami kamienia. Twarda woda ma swoje plusy, bo magnez czy wapń, które są elementami tej wody są ważnymi elementami naszego odżywiania, jednak twarda woda potrafi być bardziej uciążliwa niż tylko w sprawach picia wyżej wymienionych napojów. Dzięki temu artykułowi dowiesz się jak ważne jest zmiękczanie wody twardej oraz jak może wpłynąć na jakość Twojego życia.

Problemy ze skórą? Twarda woda Ci nie pomoże!

Jeżeli miałeś kiedyś sytuację, w której po wyjściu z prysznica zastanawiałeś się dlaczego Twoje włosy są słabe i wypadające, oraz dlaczego skóra zamiast przyjemnego dotyku jest szorstka pomimo nawilżenia jej żelem czy balsamem, to już znasz odpowiedź – twarda woda. Nadmiar magnesu i wapnia powoduje, że Twoja skóra może być narażona na wysuszanie się. Rozwiązaniem na to może być wypicie przed kąpielą od 1,5 do 2 l wody dziennie. O ile latem to normalna dawka, to już zimą może być z tym problem, w końcu częściej sięgamy po inne napoje bądź po prostu pijemy ich mniej

Mam suchą skórę – co robić?

Rozwiązań jest kilka: od zainwestowania w kosmetyki nawilżające skórę, po bardziej dotykające nas po kieszeni, czyli kupienie zmiękczacza wody, który daje nam pewność, że w naszych kranach zawita tylko miękka woda, która zdecydowanie poprawi stan naszej skóry, jak i włosów, jak i przede wszystkim komfort psychiczny z tym związany. Niestety, to rozwiązanie ma pewną wadę – finanse. Cena za takiej urządzenie to minimum 2 tys. zł, a w razie sporego zużycia wody będzie trzeba się postarać o trochę droższy sprzęt.

Jak widzimy, twarda woda jest poważnym zagrożeniem dla kondycji naszej skóry, bo taki rodzaj wody występuje w zdecydowanej większości miast. Większość ludzi może nawet nie zdawać sobie sprawy z tego zagrożenia i mamy nadzieję, że ten artykuł sprawi, że zaoszczędzisz pieniądze na wizyty u dermatologa, czy podejrzane specyfiki.