Olej monoi pochodzi z wyspy Tahiti. Jego mieszkańcy wytwarzają go oraz stosują od niepamiętnych czasów. Znają wszystkie tajniki produkcji, aby wyrób zawierał jak najwięcej cennych składników odżywczych. Posiada egzotyczny zapach dzięki zawartości ekstraktu z gardenii tahitańskiej. Olej ten ma wiele zastosowań. W czystej postaci można go stosować na twarz, całe ciało, paznokcie, a przede wszystkim włosy.

Olej monoi na włosy.

Dzięki połączeniu oleju kokosowego z kwiatem gardenii tahitańskiej olejek ma silne właściwości odżywcze i regenerujące nasze włosy. Zawiera bardzo dużą ilość minerałów i pierwiastków , które pozytywnie wpływają na piękno i zdrowy wygląd włosów. Już wieki temu Polinezyjki używały go do pielęgnacji włosów.

 

Jest zbudowany z bardzo małych cząsteczek, dlatego ma dobrą wchłanialność. Najlepiej sprawdzi się do włosów niskoporowatych. Średnioporowate włosy po zastosowaniu oleju monoi mogą ulec delikatnemu napuszeniu. Dlaczego tak się dzieje? Otóż olejek zbudowany jest z bardzo małych cząsteczek , które nie są w stanie zregenerować włosów średnio i wysokoporowatych.W skład oleju wchodzą takie nasycone kwasy tłuszczowe jak : laurynowy, mirystynowy, palmitynowy, kaprylowy, kaprynowy, stearynowy. Jeśli masz ciężkie i grube włosy o niskiejporowatości to sięgnij właśnie po olejek monoi. Już po pierwszej aplikacji zauważysz różnice. Nada on Twoim włosom, miękkość jedwabistość i gładkość oraz ułatwi układanie fryzury. Odżywi on włosy i będzie chronił przed działaniami czynników zewnętrznych takich jak wiatr, słońce, mróz. Zapewni ochronę także podczas suszenia i prostowania.

Sposób jego stosowania.

Olejek najlepiej wchłania się pod wpływem ciepła. Dlatego nałóż go na jeszcze wilgotne włosy i zawiń w ręcznik. Ewentualnie możesz ogrzać je nawiewem z szuszarki, aby przyśpieszyć wchłanianie. Olej ten regeneruje włosy od cebulki aż po końce. Nadaje im piękny zdrowy wygląd dzięki dogłębnej regeneracji od środka.