Nie ma nic wspanialszego niż czyste, pachnące świeżością pranie i pralka, którą omijają wszelkie awarie. Jednak duża wilgotność, resztki środków piorących, osadzający się kamień, bakterie i grzyby mogą spowodować, że z biegiem czasu z Twojej pralki zacznie wydobywać się nieprzyjemny zapach, a nawet może dojść do poważnego uszkodzenia urządzenia, co zazwyczaj jest bardzo kosztowne. Jaki płyn do czyszczenia pralki wybrać, by temu zapobiec?

Pielęgnacja pralki – podstawowe zasady

Prędzej czy później z każdej pralki może wydobywać się brzydka woń. Dużo zależy tu jednak od stosowanych środków czystości i od nawyków związanych z praniem. Warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach, dzięki którym unikniesz przykrych problemów:

  • opróżniaj pralkę zaraz po skończonym cyklu prania;
  • nie zamykaj drzwiczek pralki, dopóki środek nie będzie idealnie suchy, a jeśli nie możesz ich zostawić uchylonych, to wycieraj bęben ściereczką;
  • raz na jakiś czas użyj programu z bardzo wysoką temperaturą – pozwoli to wybić bakterie i grzyby;
  • regularnie czyść szufladki na proszek do prania i płyn do płukania;
  • zadbaj o czystość uszczelki i filtrów;
  • możesz także włączyć cykl prania z dodatkiem octu;
  • zadbaj o czystość węża odprowadzającego wodę.

Płyn do czyszczenia pralki

Jeżeli wszystkie wyżej wymienione zabiegi nie przyniosły rezultatu, a z Twojej pralki nadal wydobywa się nieprzyjemny zapach, oznacza to, że należy zastosować profesjonalny płyn do czyszczenia pralki marki Ludwik. Jest to idealny środek czyszczący, który pozwoli Ci w szybki i prosty sposób pozbyć się wszelkich zabrudzeń, charakterystycznych osadów oraz kamienia nawet z najbardziej niedostępnych miejsc i zakamarków w pralce.

Wiele uciążliwych dla pralki zabrudzeń powstaje w niewidocznych miejscach – pod bębnem, na przewodach, grzałce i innych trudno dostępnych częściach. Płyn do czyszczenia pralki zwiększy efektywność prania. Zlikwiduje również nieprzyjemny zapach, dzięki czemu Twoje ubrania znów będą roztaczać przyjemną woń, a zasypianie w świeżo wypranej pościeli stanie się przyjemnością. Płyn do czyszczenia pralki pomoże Ci utrzymać urządzenie w czystości i sprawi, że będzie ono higienicznie czyste, przestaną rozwijać się w nim grzyby, bakterie i inne drobnoustroje.

Jak używać płynu do czyszczenia pralki?

Na szczęście płyn do czyszczenia pralki jest łatwy w zastosowaniu, więc zadbanie o pralkę nie zajmie Ci dużo czasu. Dla uzyskania optymalnych efektów zadbaj o pralkę kompleksowo. Czyść uszczelkę niewielką ilością płynu naniesioną na ściereczkę. Pojemnik na środki piorące umieść na 30 minut w roztworze wody z dodatkiem płynu, po czym przepłucz czystą wodą. Stosuj wewnątrz, ustawiając pustą pralkę na cykl prania o temperaturze 60 stopni Celsjusza, umieszczając płyn w przegródce na proszek.

Najlepsze rezultaty uzyskasz, stosując płyn do czyszczenia pralki co 2-3 miesiące. Płyn Ludwik skutecznie zadba o Twoje urządzenie, zmniejszy ryzyko awarii i znacząco wydłuży okres eksploatacji pralki. Warto wspomnieć, że ma przyjemny zapach, a przy tym nie kosztuje zbyt wiele.