Nowa szkoła, nowi znajomi

Każdą młodą osobę, która zaczyna rok szkolny w nowej uczelni, spotyka stres. Jest to jak najbardziej normalne, ponieważ zmiany zawsze go wywołują i zazwyczaj nie wiemy, co nas czeka w tym nowym rozdziale. Ale warto wtedy pomyśleć o tym, że nie jesteśmy sami, bo oprócz nas też są inne osoby, którym tak jak Tobie zależy na dobrym wrażeniu i o tym, by poczuć się w niej akceptowanym. Tak naprawdę gdyby nie ludzie, to nie byłoby tak dużego zdenerwowania, ponieważ same otoczenie nie wywiera na nas jakiegoś dużego wpływu, tak samo jak nauczyciele. Są to natomiast nasi rówieśnicy, ponieważ każdy przez najbliższe trzy lata, lub cztery, w zależności czy idziesz do liceum czy technikum chce znaleźć osobę, z którą będzie mógł się dogadać z bardzo prostych powodów.

Jak ubrać się na urodziny kolegi?

Czy idziesz na wycieczkę, czy zapomniałeś o pracy domowej, warto mieć kogoś, kto będzie Ci towarzyszył i pomagał, tak samo jak Ty jemu. Na tym właśnie polegają przyjaźnie ze szkół i nie tylko, często są zawierane właśnie na uczelniach, albo też na jakiś zajęciach pozaszkolnych (np. kółko teatralne). Jeżeli już się kogoś pozna, jesteście na etapie stopniowego poznawania się, wspólnych wyjść po szkole, czy na weekend. Jednakże, jak poznałaś jakiegoś kolegę, to przychodzi taki moment, że zaprasza Cię na urodziny łącznie z innymi znajomymi. I wtedy nie tylko masz problem co kupić na prezent (gdzie z reguły wystarczy wiedzieć, co lubi), ale również myślisz jak ubrać się na urodziny kolegi? Kilka podpowiedzi na to pytanie, znajdziesz w poniższym artykule.

Impreza urodzinowa = Twój styl

Zajrzyj do swojej szafy dzień wcześniej, by nie wybierać stylizacji na ostatnią chwilę. W dzień urodzin masz mieć czas dla siebie, jak również czas na delikatny makijaż. Ważne jest to, by nie ubrać się wulgarnie, nie odsłaniać za bardzo dekoltu, nóg. Idziesz do kolegi, a nie do koleżanki, przy której czujemy się często jak u siebie. Płeć męska zawsze może różnie to odebrać, a jednocześnie możesz nie znać go tak dobrze, jak również jego intencji. Dlatego należy ubrać się stosownie, postawić na swój styl i jednocześnie wygodę. Jeżeli jest to domówka wybierz luźne ubrania: Np. Jeżeli jesteś fanką luźnego stylu, postaw na jeansy do kostek, trampki, luźny top, a do tego wygodna fryzura, typu: kok, kucyk, bądź rozpuszczone. Jednak rozpuszczone często mogą nas rozpraszać przy jedzeniu, bądź tańcu, dlatego warto postawić na związane. Albowiem, jeśli jest to impreza w lokalu, gdzie są wymagane bardziej szykowne stroje, jest to podobne podejście, jednakże zwraca się uwagę na bardziej eleganckie ubranie. Np. Sukienka pastelowa, do tego nieco odważniejszy makijaż, naszyjnik i balerinki, a do tego ciemny pasek, w zależności w jakim kolorze jest sukienka. No i oczywiście rajstopy, lekkie bądź grube, w zależności od pory roku. Styl ma być Twój, ale duże znaczenie ma rodzaj imprezy, Twój wiek, wymagania. Baw się dobrze i pamiętaj, by nie przesadzać!