Każdy makijaż zaczynamy od oczyszczenia skóry przy pomocy mleczka do demakijażu lub innych preparatów. Dodatkowo, powieki powinny być przetarte tonikiem lub płynem micelarnym. Dobrym pomysłem jest też użycie bazy pod kosmetyki kolorowe.

Od czego zacząć makijaż oka?

Nakładanie cieni do powiek krok po kroku zaczynamy od naniesienia bazy, korektora i nałożeniu pudru.
Szczególną uwagę poświęcamy cieniom pod oczami, maskując je oraz zaciemnionym kącikom oczu, które rozjaśniamy.

Nakładanie cieni do powiek krok po kroku
-Cień nakładamy na ruchomą część powieki. W pierwszej kolejności musi to być cień jaśniejszy, np. sprawdzi się barwa beżowa, jasno brązowa oraz inne neutralne kolory. W kolejnym kroku aplikujemy ciemniejszy cień, koncentrując się na załamaniu powieki i zewnętrznym kąciku. Później dokładamy kolejny odcień.
-Cienie nakładamy małym syntetycznym pędzelkiem o owalnym kształcie. Przed przystąpieniem do makijażu można wziąć kilka pędzelków, które posłużą do nakładania odmiennych kolorów bez konieczności ciągłego wycierania pędzla. Przy pomocy puszystego pędzla blendujemy, czyli rozcieramy przejścia między kolorami, używając kolistych ruchów ręki.
-Podkreślamy linię rzęs na dolnej i górnej powiece. Nakładanie cieni do powiek krok po kroku obejmuje też zaznaczanie linii wodnej na dolnej powiece.

Podstawową zasadą jest nakładanie jaśniejszego cienia bliżej wewnętrznych kącików oka. Istotne jest także strzepywanie nadmiaru kosmetyku z pędzla. Dzięki temu na powiece nie powstają nieestetyczne plamy.

Na wielkie wyjścia sprawdzą się cienie połyskujące drobinkami, brokatowe ora z samoprzylepne diamenciki. Sposoby na nakładanie cieni do powiek krok po kroku są łatwe w realizacji i jeśli trzymamy się ustalonej kolejności nie musimy możemy być niemal pewne idealnego efektu.

Makijaż oka powinien też uwzględniać znajomość zasad dobierania barw na podstawie koloru tęczówki, koloru włosów i karnacji. Nie jest to oczywiście sztywna zasada. Wszystko zależy bowiem od inwencji twórczej i subtelnych niuansów urody, które dla każdej kobiety są inne.