Od tego jak ubierzemy niemowlaka do snu, zależy nie tylko jego wygoda, ale również bezpieczeństwo. W internecie możemy znaleźć wiele porad, jak ubierać dzieci do snu, jednak rodzice wciąż mają wiele wątpliwości. Warto jednak dostosować się do kilku zasad oraz zadbać o kilka czynników, dzięki którym sprawimy, że sen naszego malucha będzie wyjątkowy i spokojny. Taki sen dziecka to gwarancja jego dobrego humoru kolejnego dnia, dlatego warto o to zadbać.

Przede wszystkim liczy się temperatura pomieszczenia. Zanim ubierzemy niemowlaka do snu, zadbajmy o to, aby w danym pomieszczeniu temperatura powietrza oscylowała w granicach 18-22 stopni. Przyjmuje się, że to optymalna temperatura snu dla małych dzieci, ale również dla dorosłych dlatego zwiększamy szansę na to, że się wyśpimy. Jeżeli zadbamy o temperaturę powietrza, wygodne łóżeczko oraz inne niezbędne przedmioty, które pozwolą nam przygotować dziecko do snu, możemy wówczas przejść do odpowiedniego stroju.

W co ubrać niemowlę do snu?

Przede wszystkim wybieramy odzież niemowlęcą najwyższej jakości, która będzie w pełni bezpieczna dla dziecka oraz zapewni jego skórze odpowiednią wentylację. Atutem takich ubranek jest również dobra izolacja termiczna, dlatego nasze dziecko nie wychłodzi się w trakcie snu. Naturalne i przewiewne materiały i klasyczne pajacyki i śpiochy to zestaw, który koniecznie musi zawierać się w idealnej wyprawce każdego niemowlaka. W ciepłe, letnie dni warto postawić nawet na klasyczne body. Maluch i tak przykrywany jest kocykiem, kołderką lub znajduje się w specjalnym śpiworku, więc będzie mu ciepło.

Przede wszystkim nie możemy dopuścić do tego, by nasze dziecko się wychodziło w trakcie snu lub przegrzało. Obie te opcje mogą negatywnie odbić się na jego zdrowiu, więc zawsze sprawdzajmy, czy nasze dziecko czuje się komfortowo oraz jaką temperaturę ciała ma. Szybkie sprawdzenie karku dziecka pozwoli nam to ocenić. Jeżeli szukacie bezpiecznych i przede wszystkim wysokiej jakości ubrań dla niemowląt, które idealnie sprawdzą się w trakcie ich snu, to warto odwiedzić butik online https://jacadi.pl/. To miejsce, w którym najbardziej wymagający rodzice znajdą ubrania idealnie spełniające potrzeby ich i ich małych dzieci.