Niezależnie od tego, czy masz cerę normalną, tłustą, mieszaną czy suchą, powinnaś o nią należycie zadbać, by cieszyć się pięknym wyglądem oraz zdrową, pozbawioną wyprysków skórą. W naszym artykule znajdziesz kilka praktycznych wskazówek od specjalistów z www.zakumaj.pl, jak dbać o cerę i o czym pamiętać podczas codziennej pielęgnacji.

Pielęgnacja skóry twarzy oraz szyi obejmuje czynności, takie jak: oczyszczenie, nawilżenie, regeneracja oraz ochrona. Jeśli zależy Ci na zachowaniu młodzieńczego wyglądu, musisz też zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków i preparatów do codziennego stosowania.

Oczyszczanie i regeneracja cery

Poważnym błędem, popełnianym zarówno przez nastolatki, jak i dojrzałe kobiety, jest niewłaściwa lub powierzchowna higiena twarzy. Kluczem do zachowania pięknej cery jest staranny demakijaż rano i wieczorem, a także regularne peelingi złuszczające zrogowaciały naskórek. Te proste, rutynowe zabiegi powodują odblokowanie porów, dotlenienie, pobudzenie komórek, a tym samym ich szybką samoistną regenerację.

Aby skutecznie usunąć warstwę starego makijażu, posługuj się sterylnymi, miękkimi płatkami bawełnianymi, wymieniając je kilkukrotnie, gdy tylko zaobserwujesz, że są brudne. Nie oszczędzaj na płatkach kosmetycznych – pamiętaj, że dobrze wykonany demakijaż polega na gruntownym oczyszczaniu aż do uzyskania czystego wacika.

Nawilżenie i ochrona twarzy

Czysta i odświeżona skóra potrzebuje wsparcia w postaci kremów, serum lub preparatów, które powinnaś dobrać według własnych potrzeb, konsultując się z zaufaną farmaceutką lub dermatologiem. Inny skład mają bowiem kremy nawilżająco-tonizujące dla osób młodych, inne zaś preparaty ujędrniająco-regenerujące na noc i na dzień, dla kobiet po trzydziestce czy pięćdziesiątce.

Kolejną, ważną kwestią, o której powinnaś pamiętać, jest ochrona skóry twarzy przez cały rok. Wychodząc na zewnątrz, zarówno latem, jak i zimą, stosuj odpowiednie kremy chroniące przed mrozem, wiatrem, promieniami UV oraz wysuszeniem naskórka.