W życiu każdego chłopca pojawia się moment, w którym zaczyna dorastać. Jedną z widocznych zmian na ciele dorastającego, młodego mężczyzny jest oczywiście zarost. Każdy chłopiec czeka na niego, lecz nie zawsze okazuje się on tak dorodny i szlachetny jak nam się wydaje. Omówimy kilka zasad pielęgnacji tego, tak długo czasem, oczekiwanego zarostu. Pamiętajmy jednak, że nasz zarost zależy od naszych genów, więc część młodych panów może trochę poczekać na pierwsze golenie, a i w dorosłości nie będą musieli wydawać wysokich kwot na golenie.

Zarost u chłopców

Pierwszy zarost pojawia się w wieku 15-18 lat. Niestety u każdego mężczyzny w innym czasie i zróżnicowanym nasileniu. Nie pojawia się również od razu jako twardy włos, niczym u drwala w reklamie. Niestety nasz pierwszy zarost to delikatny puszek powoli pokrywający żuchwę, policzki oraz górną wargę. Wówczas zadajemy sobie pytanie kiedy zacząć się golić?. Odpowiedź jest łatwa. Warto zgolić już ten puszek, niestety jest on kłopotliwy. W ten sposób owłosienie na twarzy stanie się mocniejsze i nasza twarz nie będzie już taka puchata. Warto w trakcie pierwszego golenia mieć przy sobie kogoś doświadczonego, na przykład ojca czy starszego brata, który podpowie nam jak uniknąć zacięć i dobrze wykonać ten zabieg pielęgnacyjny. Warto zapoznać się też z podstawowymi kosmetykami związanymi z tym zabiegiem. W końcu to one będą niwelować pierwsze podrażnienia po goleniu. Warto zastanowić się nad dobrą pianką czy kremem do golenia, a także kremem do twarzy. Na pewno pomaga on przy ewentualnych zacięciach i dyskomforcie.
Co prawda zarost u każdego młodego mężczyzny jest inny i wymaga innego rodzaju pielęgnacji, to jednak powinniśmy dbać o niego jak o każdą inną część naszego ciała. Jeżeli w wieku kilkunastu lat odpowiednio zadbamy o nasz zarost, to w dorosłym życiu bedziemy mogli cieszyć gęstym i kształtnym zarostem. Pamiętajmy jednak, że tak jak wspomnieliśmy nie każdy mężczyzna będzie mógł się cieszyć gęstym zarostem. Jednak i tak powinniśmy odpowiednio zadbać o rosnący włos.