Jeśli skorzystaliśmy z oferty solarium musimy pamiętać, że regeneracja skóry po opalaniu nie dotyczy jedynie zażywanych kąpieli słonecznych na wolnym powietrzu. Przed opalaniem w solarium, podobnie jak przed opalaniem na dworze musimy odpowiednio nawilżyć skórę. Różnica jest taka, że kosmetyki do solarium przyspieszają proces opalania i nie zawierają filtrów UV, a preparaty do opalania na powietrzu mają przede wszystkim chronić skórę przed szkodliwym promieniowaniem.

 

Ekspozycja ciała na promieniowanie w solarium jest regulowana i krótsza, poza tym chcemy uzyskać efekt opalenizny w krótkim czasie, czym tłumaczy się brak filtra UV. Emulsje posiadają za to substancje nawilżające i antyoksydacyjne, przez co mają chronić także przed rozwojem nowotworów skóry.
Regeneracja po opalaniu to także dbałość o kondycję skóry i przedłużenie żywotności opalenizny uzyskanej w solarium. W tym celu używa się specjalistycznych kosmetyków przeznaczonych do regeneracji po korzystaniu z solarium. Niektóre produkty zawierają kaszmir, przez co skóra jest niezwykle gładka i jedwabista.
Regeneracja skóry po opalaniu Bielsko Biała – skorzystaj z szerokiej oferty produktów po opalaniu w solarium